Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020

1οι ημιτελικοί των play off....

Αποτελέσματα αγώνων play off Κ18 (κοριτσιών) και Γυναικών για το Σαββατοκύριακο 22 & 23/2/2020

Αναλυτικά …..

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/2020

Κ18 (κοριτσιών) - PLAY OFF (1οι ημιτελικοί)

Α.Σ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΠΕΨΑΣ ΡΙΒΑ:3-0
Διαιτητές: (Α) Ζαβού Β. (Β) Μάρκου Γ.

Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ - Α.Π.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ: 3-0 (25-10,25-10,25-22)
Παίζοντας καλά στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού παρά τα προβλήματα με τις απουσίες παικτριών λόγω ίωσης, η ομάδα μας νίκησε και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό.
  Συνθέσεις ομάδων:
 Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ: (Νικολαΐδης Δ. – Γκατζάκη Ζ.) Διβανέ Β.(1) Διβανέ Μ.(3) Πέρρου Ε.(4) Μποτωνάκη Κ.(5) Βακρά Ελισάβετ.(6) Νικολαΐδη Μ.(7) Κυπραίου Ε.(11) Σπάγου Μ.(13) Βαλωμένου Ε.(14) Γρηγοριάδη Β.(15) Πασαλίδη Κ.(16) Πέρρου Ρ.(18) Μποτωνάκη Μ.(19) Μιχηλιού Φ.(20)
Α.Π.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ: (Μαθιός Μ.) Μαθιού Ε. Κολεντρεκάϊ Κ. Τσούλη - Καλαμοβράκα Ε. Χατζηανδρέου A. Τζουάνου Α. Τζάμα Ρ. Παλαιουτόλο Δ. Βοσδογάνη Μ. Τσολάκογλου Δ. Λεκιώτη Ν. Κουκουβλή Ε. Γεροντή Ε. Κοντοριανού Ε. Τζάμα Ν.
Διαιτητές: (Α) Πατσιάς Ε. (Β) Βαρβατέ Κ.

Α2 ΑΝΔΡΩΝ - Α' όμιλος - 16η αγωνιστική

Α.Σ. ΚΕΡΚΗΣ – Α.Σ. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ : 1-3 (23-25, 20-25, 25-20, 22-25)
Διαιτητές: (Α) Νικάκης (Β) Καραδημητρίου (Γρ.) Βαρβατέ Π.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2/2020

Β’ Εθνική Γυναικών - PLAY OFF (1οι ημιτελικοί)

Α.Π.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ - Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ:3-0 (25-19,26-24,25-8)
Σ ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι για δύο σετ η ομάδα μας έχασε με το παραπάνω σκορ, ενώ έδειξε πως θα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο αλλά λίγο τα λάθη από την πλευρά μας αλλά και από την πλευρά των διαιτητών το σετ χάθηκε για λίγο αν και ήμασταν μπροστά 23-24. Συνεχίζουμε με δουλειά και περισσότερη θέληση ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε κάτι καλύτερο στο δεύτερο ματς την ερχόμενη Κυριακή στην έδρα μας.
Α.Π.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ (Κονδύλης Γ.) Κολεντρεκάι Κ. Βοσδογάνη Μ. Γεροντή Ε. Μαθιού Σ. Μαγγιρίδου Ε. Σκρίνου Α. Τσουβαλά Α. Αγγελή Ε. Μουστακάκη Γ. Λεωνιδάκη Ε. Λάμπρου Ε. Αγγελή Ε. Φτενογιάννη Δ. Παντούδη Ε.
Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ: (Νικολαΐδης Δ. – Γκατζάκη Ζ.) Διβανέ Β.(1) Διβανέ Μ.(3) Πέρρου Ε.(4) Μποτωνάκη Κ.(5) Βακρά Ελισάβετ(6) Νικολαΐδη Μ.(7) Βακρά Ελένη(9) Κυπραίου Ε.(11) Μακρή Ε.(12) Σπάγου Μ.(13) Βαλωμένου Ε. (14) Γρηγοριάδη Β.(15) Πασαλίδη Κ.(16) Μποτωνάκη Μ.(19)

Διαιτητές: (Α) Χιώτης Δ. (Β) Βαρβατέ Κ. (Γρ.) Βαρβατέ Π.

Π.Ε.Ψ.Α.Σ. ΡΙΒΑ - Α.Σ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ:1-3
*παγκόσμια πρωτοτυπία (στο παιχνίδι αυτό έγινε αλλαγή έδρας αγώνα του πρώτου ζευγαριού λόγο  αδυναμίας παραχώρησης γηπέδου Βαθέος για διεξαγωγή αγώνων )
Διαιτητές: (Α) Πατσιάς Ε.  (Β) Βαρβατέ Π. (Γρ.) Πανόπουλος Α.