ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ18 κορασίδων (play off)

Αγώνας για 3η θέση - 2ος αγώνας

Α.Σ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - Α.Π.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ : 2-3

Τα σετ:25-19,26-24,13-25,19-25,10-15.

Ο Ιωνικός ήταν αυτός που νίκησε και στον δεύτερο αγώνα και κατέκτησε την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα Κ18 για το 2021-22. Αν και βρέθηκε 2-0 σετ πίσω στο σκορ, τελικά κατάφερε να γυρίσει τον αγώνα και να πάρουν οι αθλήτριες του το χάλκινο μετάλλιο. Από την άλλη πλευρά η ομάδα της Αναγέννησης δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την προσπάθεια που έκανε και τελικά έμεινε με την φιλότιμη προσπάθεια και τερμάτισε μια θέση πίσω από την ομάδα του Ιωνικού.

φωτογραφία αρχείου

Συνθέσεις ομάδων: Α.Σ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: (Φαράτσης Ι.) 1.Βαχαρίκου Γ.(L). 2.Βουρνόβα Ι. 3.Σπέη Μ. 4.Τσιπετού Κ. 7.Τζερέτα Κ. 9.Κύρκου Ε. 11.Αγγελοπούλου Κ. 12.Σπανίνα Κ. 13.Καλιού Ε. 16.Κρικώνη Χ.(L).  18.Γαλάνη Α.(C).

Α.Π.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ: (-) 1.Ντζάμα Ν. 2.Κουκουβλή Ε. 5.Γεροντή Ε. 6.Τζουάνου Α. 7.Μαθιού Σ.(C).  9.Αργυρού Α. 10.Γεννιά Μ. 11.Κοντοριανού Ε. 12.Τσολάκογλου Δ. 15.Ντζάμα Ρ. 16.Τόσκα Ι. 18.Τσούλη – Καλαμοβράκα Ε.(L) 19.Ζάνα Α. 20.Γιώργου Γ.(L).

Διαιτητές αγώνα: (Α) Ζαβού Β. (Β) Καραδημητρίου Γ. (Γρ) Κακάνης Η.

Τελικός - 1ος αγώνας

Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ - Π.Ε.Ψ.Α.Σ. ΡΙΒΑ: 0-3

Τα σετ:13-25,7-25,22-25.

Αγώνας για έναν ρόλο ήταν ο πρώτος τελικός και αυτός είχε πρωταγωνιστή την ομάδα της Ρίβα, η οποία νίκησε δίκαια σπάζοντας την έδρα μάλιστα. Η ομάδα μας δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό του παιχνιδιού στα δύο πρώτα σετ κάνοντας πάρα πολλά λάθη εξ αιτίας του άγχους κατά κύριο λόγο. Τώρα η συνέχεια μεταφέρεται στο Καρλόβασι όπου η ομάδα μας θα προσπαθήσει σε περίπτωση νίκης να φέρει την σειρά των τελικών σε τρίτο ματς.

Συνθέσεις ομάδων: Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ (Νικολαΐδης Δ./Γκατζάκη Ζ.) 1.Ελευθερόγλου Ε. 2.Πέρρου Ρ.(L). 4.Πέρρου Ε. 5.Μποτωνάκη Κ.(C). 6.Βαλωμένου Μ. 7.Καλογραία Ι. 8.Γρηγοριαδη Β. 9.Κακάνη Δ. 12.Διβανέ Β. 13.Σπάγου Μ. 14.Γλέζου Α. 16.Πασαλίδη Α. 17.Καριώτογλου Κ.  20.Ξεφτέρη Ι.(L).

Π.Ε.Ψ.Α.Σ.ΡΙΒΑ: (Σπανός Ο.) 1.Φιλιππή Ε.(L).  3.Παλαιοκαστρίτη Ε. 4.Αργυρού Φ. 5.Παλαιοκαστρίτη Μ. 6.Αρκίτα Τ. 7.Σαραντίδη Β. 9.Τζελιλάι Λ. 10.Τζελιλάι Ο. 11.Βασιλείου Ε. 14.Διακογεωργίου Γ.(C). 16.Παλαιοκαστρίτη Σ.(L).

Διαιτητές αγώνα: (Α) Βαρβατέ Κ. (Β) Πατσιάς Ε. (Γρ) Τζουραμάνης Γ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/3/2022

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Pre League Ανδρών (Γ’ όμιλος) - 10η αγωνιστική

Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας - Α.Σ. ΚΕΡΚΗΣ: 3-1

Τα σετ:25-22,19-25,25-19,25-23.

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του νησιού μας να κατακτήσει έστω δύο σετ, αν όχι την νίκη, ώστε να έχει το πλεονέκτημα έδρας στους μεταξύ τους αγώνες που ακολουθούν και έτσι τώρα καλείτε να σπάσει την έδρα του Αριστοτέλη αρχής γενομένης το επόμενο Σάββατο ώστε να μπορέσει να προκριθεί στην συνέχεια των αγώνων, της προσπάθειας που κάνει για μιας από τις δύο προνομιούχες θέσεις για την Α1 Volley League Ανδρών.

Διαιτητές αγώνα: (Α) Κουτσούλας Μ. (Β) Βασιλειάδης (Γρ.) Παπαδοπούλου Δ. (Παρ.) Μιχελινάκης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γυναικών – (play off)

Τελικός - 2ος αγώνας

Α.Σ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ : αναβολή

Αγώνας για 3η θέση - 1ος αγώνας

Α.Π.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ - Π.Ε.Ψ.Α.Σ. ΡΙΒΑ : 3-1

Τα σετ:25-19,23-25,31-29,25-15.

Ο Ιωνικός ήταν ο νικητής στο τοπικό ντέρμπυ, κάνοντας το 1-0 στις νίκες, για την κατάκτηση της τρίτης θέσης.

Συνθέσεις ομάδων: Α.Π.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ: (Κονδύλης Ι.) 2.Κουκουβλή Ε-Ι. 3.Τσουβαλά Α. 4.Τζουνοπούλου Α.(C) 5.Κασπίρη Γ. 6.Μακρή E. 7.Μαθιού Σ. 10.Τσολάκογλου Δ. 11.Ζέρβα Ε. 15.Γιαννακοπούλου Ν.(L) 17.Σιακαβέλλα Ε.  18.Γεροντή Ε. 20.Τσούλη – Καλαμοβράκα Ε.(L).

Π.Ε.Ψ.Α.Σ. ΡΙΒΑ: (Σπανός Ο.) 5.Παλαιοκαστρίτη Ε.  7.Σαραντίδη Β. 9.Μουχτή Ν. 10.Τζελιλάϊ Ο. 8.Τζελιλάϊ Λ. 11.Βασιλείου Ε. 12.Μποσδρά Φ.(L). 15.Διακογεωργίου Γ.(C)

Διαιτητές αγώνα: (Α) Πατσιάς Ε. (Β) Χιώτης Δ. (Γρ.) Βαρβατέ Κ.

*Όλα τα αποτελέσματα, καθώς και τις βαθμολογίες των διαφόρων κατηγοριών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ.