ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/4/2022

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ζ΄ Περιφέρειας (Χίος 3η αγωνιστική)

Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ - Γ.Π.Σ. ΕΡΜΗΣ Λέσβου: 0-3

Τα σετ: 14-25,19-25,18-25.

Πολύ καλή εμφάνιση, τηρουμένων των αναλογιών πραγματοποίησε η ομάδα μας απέναντι στο φαβορί του τουρνουά τον Ερμή Παφίλων Λέσβου. Κατά διαστήματα κοίταξε στα μάτια την αντίπαλη ομάδα αλλά στο τέλος η εμπειρία η δύναμη και η ικανότητα έπαιξαν τον κύριο ρόλο.

Συνθέσεις ομάδων: Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ: (Νικολαΐδης Δ./Γκατζάκη Ζ.) 2.Πέρρου Ρ. 3.Ελευθερόγλλου Ε. 4.Πέρρου Ε. 5.Μποτωνάκη Κ.(L). 6.Βαλωμένου Ε. 8.Γρηγοριάδη Β. 10.Ξεφτέρη Ι.(L). 12.Διβανέ Β. 15.Νικολαΐδου Ζ.(C). 16.Πασαλίδη Α. 18.Καριώτογλου Α.. 19.Μποτωνάκη Σ.

Γ.Π.Σ. ΕΡΜΗΣ Λέσβου: (Βογιατζής Δ.) 1.Παναγιωτίδου Ε. 3.Ευαγγελίδη Α. 4.Βόμβα Α. 5.Βογιατζή Ε.(C) 8.Κριπιντίρη Ε. 12.Φλωροπούλου Μ. 13.Μουλά Β. 14.Τριανταφύλλου Ο. 16.Βουβούλη Α.(L).

Διαιτητές αγώνα: (Α) Κυριαλάνη Β. (Β) Λιδωρικιώτη Ε. (Γρ.) Τσατίρη Μ.

Γ.Σ. ΝΗΡΕΑΣ Καρδαμύλων - Ρ.Σ.Φ.Π. ΤΕΛΧΙΝΙΣ Ρόδου: 1-3

Τα σετ: 24-26,24-26,25-23,20-25

Ντέρμπι με τα όλα του έγινε στο δεύτερο αγώνα της ημέρας ανάμεσα στις δύο ομάδες που ουσιαστικά παλεύουν για την δεύτερη, μιας και η ομάδα της Λέσβου όπως είπαμε δεσπόζει ως το φαβορί για την πρώτη θέση. Πολύ κρίσιμα ήταν το πρώτο και δεύτερο σετ όπου ο Νηρέας αν και ήταν μια ανάσα από την κατάκτηση τους, τελικά δεν τα κατάφερε. Κάτι όμως που κατάφερε στο τρίτο σετ και έτσι έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς. Στο τέταρτο σετ η ομάδα της Ρόδου κατάφερε να επιβάλει από την αρχή τον ρυθμό της και να φτάσει έτσι στην νίκη με 3-1 σετ. Άτυχη του αγώνα η Χαϊτλή Κ. όπου στο πρώτο σετ έπαθε ελαφρύ διάστρεμμα, κατάφερε να συνεχίσει τον αγώνα αλλά όταν το ξαναέπαθε στο τέταρτο σετ τότε αντικαταστάθηκε. Της ευχόμαστε περαστικά, και ταχεία ανάρρωση.

. Συνθέσεις ομάδων: Γ.Σ. ΝΗΡΕΑΣ Καρδαμύλων : (Κυλαδίτης Φ. /Μυλωνά Ε.) 1.Χαϊτλή Κ. 2.Ανδριώτη Ε. 3.Κίνδυλα Ε. 11.Αζαπή Α. 4.Πιπινιά Σ. 5.Βάλβη Χ. 6.Τσιαφίτσα Μ. 8.Βολισσιανού Ε.  9.Χοτζαλλάρη Τ. 10.Μπότσι Α. 12.Παγώνη Α.(C). 13.Σαρρή Μ. 15.Χριστοπούλου Ζ.(L). 18.Γιαννητσαριώτη Ε.(L).

Ρ.Σ.Φ.Π. ΤΕΛΧΙΝΙΣ: (Τσιντομηνάς Ν.) 1.Θαρρενάκη Κ. 2.Ζωγράφη Ρ. 3.Μπεκίρ-ογλου Γ. 4.Ζντράβα Κ. 5.Τσιλιμίγκα Π. 7.Γκιζέττη Σ. 9.Τερζίου Α. 12.Σούσαρι Π. 15.Τσερκές Σ. 16.Μαργαρίτη Σ. 19.Γκίκα Ν.(L). 20.Κουφομανώλη Ι.(C).(L).

Διαιτητές αγώνα: (Α) Λιδωρικιώτη Ε. (Β) Κυριαλάνη Β. (Γρ.) Τσατίρη Μ.